sobota, 6 kwietnia 2013

10 najlepszych gier Tower Defense Online

Swego czasu sporo grałem w Desktop TD, grę w której broniliśmy swoje biurko przed intruzami. Pamiętacie ją jeszcze? Może i nie była to pierwsza gra typu Tower Defense (obrona wieży) w historii, jednak był to tytuł który zwrócił na siebie uwagę mas. Zresztą nie tylko na siebie. Można powiedzieć, że ta gra przetarła ścieżki i pozwoliła gatunkowi na stałe zagościć na monitorach wielu internautów.

Gra ma już kilka lat jednak nie straciła nic ze swojego pierwotnego uroku, w Desktop Tower Defense 1.5 możecie zagrać w tym miejscu. Jednak nie o tym miałem pisać. Jak domyślacie się po tytule artykułu, możecie oczekiwać czegoś więcej.

Otóż, kierowany chęcią odprężenia się po pracy skierowałem swoje kroki ku wyszukiwarce, w poszukiwaniu jakiś fajnych gier Tower Defense Online. Tak trafiłem na stronkę funtowerdefensegames.com gdzie z kolei znalazło się podsumowanie 10 najlepszych gier Tower Defense. Ciężko określić jakimi kryteriami kierowała się redakcja, bowiem o tym nic nie napisano.

Od redakcji dostaliśmy tylko krótkie wyjaśnienie mówiące o tym, że w internecie są setki, nawet tysiące różnych gier Tower Defense. Niektóre są dobre, inne złe, a po między nimi jest tona innych. Trudno się z tym nie zgodzić. Ocenianie każdej, pojedynczej gry TD trochę by trwało. Co zatem przypadło do gustu redakcji serwisu?


Top 10 gier Tower Defense: 

1. Bloons TD 5
2. Kingdom Rush
3. Gaia Defense
4. Penguins Attack 3
5. Demons Vs Fairyland
6. Incursion
7. Bubble Tanks Tower Defense
8. SAS: Zombie Assault TD
9. Gemcraft: Labyrinth
10. Warzone Tower Defense

Kliknięcie w nazwę gry otworzy nową kartę na której będziecie mogli zagrać w wybrany tytuł. W wolnej chwili planuję zagrać w każdą z tych gier i opisać je na blogu. Wtedy kliknięcie w nazwę gry będzie powodowało przeniesienie do opisu gry, screenów i innych bajerów.

Ps. Macie jakieś ulubione gry Tower Defense? Graliście w którąś z powyższych? Jak tak to podzielcie się z innymi swoją oceną.

5 komentarzy:

 1. Tak, kiedyś się w to grało, obecnie ludzie wolą jakieś fps-y online i ogólnie o tych grach trochę się zapomniało. Fajny artykuł i dzięki za przypomnienie o niektórych tytułach. W żadną z wyżej wymienionych nie grałam, ale chyba kiedyś to nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie zasłużone 1 miejsce dla Bloons. Jak dla mnie cała seria jest najlepsza ze wszystkich dostępnych gier tego rodzaju. Fajna grafika, bonusy i błyskawiczna rozgrywka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja za fps'ami nie przepadam. Za to z Tower Defense jest o tyle dobrze, że można legnąć w łóżku z laptopem i obsługiwać tylko myszką. Opcja dla leniuchów chcących się odprężyć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No i pięknie. Włączyłem na chwilę zachwalane Bloons, żeby zobaczyć o co kaman. Godzinę później...

  PS. Wyłączcie proszę tą weryfikację antyspamową w komentarzach bo się gadać odechciewa. A Google ma na prawdę dobre filtry antyspam - wiem z doświadczenia. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, TD potrafią wciągnąć :) Weryfikację obrazkową właśnie wyłączyłem.

  OdpowiedzUsuń