piątek, 8 marca 2013

7 kobiet z gier komputerowych, które zdobyły nasze serca

Lara Croft w najnowszym Tomb Raiderze
Lara Croft
Dziś „Dzień Kobiet” więc pozwólcie, że na początek wszystkim paniom czytającym bloga złożę najszczersze życzenia. Zdrowia, radości, kwiatków, miłości i czego sobie tylko zażyczycie.

Z okazji tego uroczystego dnia postanowiłem sporządzić listę 7 kobiet z gier komputerowych które z różnych powodów zaskarbiły sobie serca i szacunek graczy. Dlaczego akurat 7? Bo to liczba szczęśliwa i magiczna.

Dla mnie miejsce pierwsze jest bezsporne – należy się pannie Larze Corft. Myślę, że wielu z was wybrało by podobnie. Lara Croft jest już z nami od 1996 roku, kiedy światło dzienne ujrzała pierwsza gra z serii Tomb Raider. Jeden z największych sukcesów odniosła w 2006 roku, kiedy to trafiła do księgi rekordów Guinnessa, gdzie określono ją jako „bohaterkę gry komputerowej, która odniosła największy sukces w realnym życiu”. Ostatnio ponownie jest z nami dzięki ostatniej grze z serii Tomb Raider.

Rayne z gry BloodRayne
Rayne (BloodRayne) – główna bohaterka gry jest pół-wampirem, pół-człowiekiem – tak zwaną Dhampiryzcą. Nasze serca zaskarbiła sobie pracą dla organizacji Brimstone Society zajmującej się eliminacją ponadnaturalnych zagrożeń dla świata. Jest silna, wytrzymała, gibka oraz dysponuje bardzo dobrym refleksem. Jak trzeba, potrafi też gryźć.

Faith Connors z gry Mirror's Edge
Faith Connors (Mirror's Edge) – Faith zaskarbiła sobie nasze serca odwagą i ogromnym hartem ducha. W akcie sprzeciwu wobec totalitarnego rządu bohaterka dołączyła do Sprinterów – ludzi dostarczających przesyłki i informacje poza czujnym wzrokiem rządu. Kiedy jej siostra zostaje niesłusznie oskarżona o morderstwo Faith zaczyna własne śledztwo.

Jade „Shauni” z gry Beyond Good & Evil
Jade „Shauni” (Beyond Good & Evil) – Ta śliczna fotoreporterka udowadnia nam, że w świecie opanowanym przez kosmitów zwykli ludzie mogą zrobić niesamowite rzeczy. Na co dzień opiekuje się dziećmi, których rodzice zostali porwani przez kosmitów zwanych DomZ. W momencie kiedy jej podopieczni również zostają porwani Jade postanawia odkryć cała prawdę dotyczącą najeźdźców.

Liara T'Soni z gry Mass Effect
Liara T'Soni (Mass Effect) – powiedzcie mi jak nie darzyć szacunkiem osoby tak ambitnej, inteligentnej i przyjacielskiej jak Liara? T’Soni jest badaczką asari, archeologiem zajmującym się badaniem wyginiętej rasy galaktycznych inżynierów: protean. Po uratowaniu przez Shepard’a dołącza do załogi SSV Normandy, by z czasem dołożyć swoją cegiełkę do ratowania inteligentnego życia w całym kosmosie.

Alyx Vance z gry Half-Life 2
Alyx Vance (Half-Life 2) – jest kobietą inteligentną i sympatyczną. Cechuje ją młodzieńczy entuzjazm i poczucie humoru. Poza tym wykazuje się ostrym i nieugiętym charakterem, któremu może zawdzięczać to, że stała się ważną postacią w ruchu oporu ludzkości przeciwko obcej rasie zwanej Kombinatem. Jest jedną z tych kobiet które na długo zapadają w pamięci.

Sarah Kerrigan z gry StarCraft
Sarah Kerrigan (StarCraft) – w świecie gier nie ma wielu tak bardzo niebezpiecznych kobiet jak Sarah Louise Kerrigan. Dysponuje psionicznymi mocami, które po raz pierwszy ujawniły się gdy była małym dzieckiem. Jakby tego było mało jest mistrzynią w walce wręcz i posługiwaniu się bronią palną. Niektórzy faceci kochają silne kobiety, a siły i charyzmy nie sposób jej odmówić.

3 komentarze:

  1. W moim osobistym rankingu zdecydowanie wygrywa Faith Connors z Mirror's Edge. Sama gra też bardzo fajna i warta uwagi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja bym tu dodał księżniczkę z Prince of Persia 2008 chyba wszyscy pamiętamy jej pomocną dłoń Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga ;D http://prymitywnybloger.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo dobra tematyka całego bloga. Oryginalnie. Będę częściej zaglądał.

    OdpowiedzUsuń