czwartek, 7 marca 2013

The Walking Dead: drugi sezon jeszcze tej jesieni?

Clementine z gry The Walking Dead
Clementine z TWD
„Mierzymy w jesień przyszłego roku” – te oto słowa miał wypowiedzieć Dan Connors, współzałożyciel i CEO studia Telltale, gdy jeden z redaktorów Eurogamer’a zapytał się go o drugi sezon The Walking Dead. Miało to miejsce chwilę po tym jak Dan odebrał nagrodę BAFTA VGA za najlepszą fabułę, przyznaną grze TWD.

Zamarłem, a wraz ze mną pozostali fani gry. Jak to? Pomyślałem. Kontynuacja jednej z moich ulubionych gier pojawi się dopiero za rok? Na szczęście okazało się to nieprawdą. Rzecznik studia Telltale wydał oświadczenie mówiące o tym, że wypowiedź Connors’a była przejęzyczeniem, a studio planuje wypuścić drugi sezon The Walking Dead jesienią tego roku.

Jeżeli dodamy do tego słowa, które w niedawnym wywiadzie dla IGN wypowiedział scenarzysta Gary Whitta: „Nie będziesz musiał czekać na sezon drugi, by pograć więcej w The Walking Dead. (…) Niewykluczone, że będziemy mieli coś ekstra pomiędzy sezonem pierwszym i drugim.” To wychodzi na to, że studio Telltale ciężko pracuje by zadowolić swoich fanów.

Stawiam na to, że w wakacje pojawi się epizod łączący część pierwszą i drugą. Dzięki niemu będziemy mogli zobaczyć co porabiają nasi bohaterowie. Macie inne typy? Zapraszam do komentowania.

1 komentarz:

  1. Moim zdaniem "Drugi sezon" The Walking Dead będzie opierał się fabułą na tych trzech miesiącach pomięedzy pierwszym, a drugim epizodem pierwszego sezonu, lub będzie kontynuacją przygód Clementine. Aczkolwiek może dostaniemy nowego bohatera? Może zastępce szeryfa z serialu? :)

    OdpowiedzUsuń