wtorek, 2 kwietnia 2013

Gorące premiery gier: Kwiecień 2013

Jako, że niektórzy z graczy poszukują informacji o nadchodzących premierach pomyślałem, że warto by rozpocząć nową serię artykułów w ramach których prezentowane by były najgorętsze premiery gier w danym miesiącu. Na początek biorę na warsztat aktualny miesiąc, kwiecień.

W porównaniu do miesiąca ubiegłego w kwietniu nie doczekamy się wielu interesujących premier. Mimo wszystko nadal jest kilka tytułów na które gracze komputerowi oraz konsolowi powinni zwrócić uwagę i poważnie zastanowić się nad zakupem. Nieźle prezentuje się Injustice: Gods Among Us oraz Dead Island Riptide. Zaczynamy?

Defiance

 • Data wydania: 2 kwietnia
 • Platformy: Xbox 360, PS3 oraz PC


Defiance to gra FPS typu MMO której akcja ma być bezpośrednio powiązana z serialem o tej samej nazwie produkowanym przez amerykańską stację SyFy. Pilotażowy odcinek serialu został zaplanowany 15 kwietnia 2013 roku. Założenia gry są takie, że zarówno poczynania graczy jak i fabuła serialu będą miały na siebie wzajemny wpływ. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

BattleBlock Theater

 • Data wydania: 3 kwietnia
 • Platformy: Xbox 360


Od twórców Castle Crashers dostajemy grę BattleBlock Theater – udany mix gry platformowej z grą zręcznościową typu Brawler (akcje polegające na ciosach, kopnięciach etc). Biorąc pod uwagę, że w grze jest ponad 200 kombinacji bohaterów do odblokowania można śmiało rzec, że będzie to największa gra studia Behemoth. Akcja gry toczy się w tytułowym teatrze, gdzie współpracując bądź rywalizując z graczami zmierzamy do wielkiego finału.

Injustice: Gods Among Us

 • Data wydania: 16 kwietnia (Ameryka Północna) 19 kwietnia (Europa)
 • Platformy: Xbox 360, PS3 oraz Wii U


Injustice: Gods Among Us to widowiskowa bijatyka od twórców Mortal Kombat. W grze będziemy mogli wcielić się w superbohaterów i superzłoczyńców znanych z komiksów i filmów DC Universe, włączając w to takie postacie jak: Harley Quinn, Superman, Flash, Catwoman, Solomon Grundy, Nightwing, Cyborg, Zielona Strzała, Zielona Latarnia, Bane, Deathstroke oraz Joker. Podczas walk będziemy korzystać z charakterystycznych ataków i mocy bohaterów.

Dead Island Riptide

 • Data wydania: 23 kwietnia (Ameryka Północna), 26 kwietnia (Europa)
 • Platformy: PC, Xbox 360 oraz PS3


Dead Island Riptide to chyba najbardziej wyczekiwana kwietniowa premiera, przynajmniej w kraju nad Wisłą. Gra jest bezpośrednią kontynuacją gry wydanej w 2011 roku. Akcja rozpoczyna się w miejscu w którym skończył się oryginalny Dead Island. Dostajemy nowe grywalne postacie oraz nową wyspę oblężoną przez Zombie. Czy trzeba przypominać, że za grę odpowiada polskie studio Techland? :)

Star Trek

 • Data wydania: 23 kwietnia (Ameryka Północna), 26 kwietnia (Europa)
 • Platformy: PC, Xbox 360 oraz PS3 


To gra której akcja została ulokowana gdzieś pomiędzy fabułą dwóch filmów o tym samym tytule – Star Trek’a z 2009 roku i nadchodzącego Star Trek Into Darkness (premiera kinowa na świecie odbędzie się 9 maja). Jest to gra akcji TPP nastawiona na kooperację pomiędzy graczami. Gracze współpracują ze sobą jako Kirk i Spock by stawić czoła wspólnemu wrogowi zagrażającemu całej galaktyce: humanoidalnej rasie gadów zwanej Gorn’ami.

2 komentarze:

 1. Znowu mam faze na Star Treka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Injustice chętnie wciągnę, a na Riptide chyba trochę jednak poczekam - wciąż nie skońćzyłem jeszcze 'jedynki', a w międzyczasie wyszedł przecież Bioshock...

  Przy okazji chciałbym Cię zaprosić na swojego bloga: http://it-freak.pl - trochę technologii, trochę telefonów, trochę social media...:)

  OdpowiedzUsuń