poniedziałek, 25 marca 2013

RetroN 5 – konsola dla fanów starych gier

Przetrząśnijcie swoje garaże, wejdźcie na strych, odkurzcie stare kartridże z grami. Firma Hyperkin zaprezentowała RetroN 5 – kolejny model konsoli na której będzie można pograć w stare gry z równie starych konsol do gier.

RetroN 5 to konsola do gier, dzięki której mogą powrócić miłe wspomnienia z dzieciństwa. Konsola została zaprojektowana tak by można było na niej grać w gry NES, Famicom, SNES, Genesis (plus Mega Drive) oraz Game Boy Advance (łącznie ze wsparciem dla Game Boy/Color).

Ta ciekawa konsola, przygotowana z myślą o fanach gier retro, będzie miała pięć slotów na kartridże (po jednym na każdy z systemów), czytnik kart SD na których będą zapisywane dane, po dwa porty na tradycyjne kontrolery każdej z konsol oraz dwa dedykowane kontrolery łączące się z konsolą za pośrednictwem Bluetooth.

RetroN 5 posiada wyjście HDMI, dzięki czemu konsola będzie w stanie wyświetlić obraz o rozdzielczości do 720p. By obraz wyglądał przyzwoicie na ekranach telewizorów HD ma być specjalnie przetwarzany. Ponadto w urządzeniu nie zabrakło portu AV i wsparcia dla systemów NTSC oraz PAL.

Firma Hyperkin nie podała dokładnej daty premiery ani ceny nowej konsoli. Nie mniej, jej przedstawiciele, mają nadzieję, że premiera RetroN 5 odbędzie się w lipcu a jej cena będzie mniejsza jak 100 dolarów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz