środa, 6 marca 2013

Gameglobe: rzut okiem na platformę do tworzenia gier przeglądarkowych

Jeżeli w całej sieci nie znalazłeś gry przeglądarkowej w którą mógłbyś z czystą przyjemnością pograć to być może nadszedł czas by taką grę stworzyć? Tak się składa, że trwają testy beta Gameglobe.com – internetowej aplikacji od Square-Enix oraz Bigpoint Games, służącej do tworzenia gier online.

W Gameglobe, przy pomocy prostych narzędzi, możesz się pokusić o tworzenie gier platformowych, logicznych, przygodowych lub gier akcji. Wysiłki twoich starań możesz opublikować na stronie by sprawdzić jak przy grach tworzonych przez ciebie bawią się inni.

Platforma wydaje się całkiem interesująca, tak samo interesująca jest perspektywa tworzenia własnych gier online. Sam nie miałem jeszcze okazji zagłębić się w tą… Aplikację? Grę? Jak zwał, tak zwał. Znalazłem jednak filmik w którym Maciej Makuła, autor kanału Strumienie z Ruczaju, wyjaśni wam o co w tym całym Gameglobe chodzi.Ps. Może ktoś z was już używa Gameglobe i mógłby podzielić się swoją opinią z innymi czytelnikami? Wszystkie komentarze są mile widziane. Pochwalcie się jaka grę stworzyliście w tej aplikacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz