poniedziałek, 25 marca 2013

Dino Storm – kowboje z laserami, dinozaury i Dziki Zachód

Czy da się pogodzić takie elementy jak kowbojów, dinozaury, klimaty sci-fi oraz Dziki Zachód w czasach gorączki złota? Okazuje się, że jest to możliwe. Jeżeli dobrze wymieszamy wszystkie te składniki otrzymamy Dino Storm – grę przeglądarkową studia Splitscreen Studios.

Dino Storm to gra przez przeglądarkę w której wcielamy się w dzielnego kowboja dzierżącego w dłoni broń laserową i ujeżdżającego dinozaura. Gra doczekała się już pewnego sukcesu: niedawno została wybrana „Najlepszą grą przeglądarkową akcji typu MMO” zarówno przez kapitułę jak i samych graczy głosujących w corocznym rankingu MMO of the Year.

Jak to się zaczęło?


Dinoville było kiedyś małym, spokojnym miasteczkiem ulokowanym gdzieś po środku pustyni. Jego mieszkańcy hodowali dinozaury, konstruowali broń laserową i żyli w błogim spokoju. Ich jedynym zmartwieniem były stada dzikich dinozaurów wałęsających się po okolicy. Wszystko to uległo zmianie kiedy w okolicy odkryto ogromne pokłady złota. Do miasta zaczęli zjeżdżać poszukiwacze złotego kruszcu ze wszystkich zakątków kraju. Pal licho gdyby chcieli oni dojść do majątku ciężką pracą. Niestety część z nich chciała zdobyć ogromne pieniądze przy jak najmniejszym wysiłku. I tak oto, w niegdyś spokojnym mieście, pojawili się bandyci nękający lokalną ludność. A tam gdzie są bandyci jest również miejsce dla łowców nagród i kowbojów chcących zarobić na eliminacji tych złych.

W tym miejscu pojawiamy się my. Praworządni kowboje którzy za pieniądze i nagrody od lokalnej ludności zajmują się eliminacją bandytów i utrzymywaniem stad dzikich dinozaurów w odpowiedniej odległości od miasta i liczebności nie zagrażającej mieszkańcom Dinoville.

O co w tej grze chodzi?


Dino Storm to przeglądarkowa gra akcji w pełnym 3D, w której zaczynamy przygodę z kilkoma dolarami w kieszeni. Jej otwarta faza testowa ruszyła w sierpniu 2012 roku by 15 lutego 2013 roku przywitać milionowego gracza.

Gra jest podzielona na 10 rozdziałów z czego rozdział pierwszy przeznaczony jest na samouczek dzięki któremu, podczas podróży do Dinoville, uczymy się podstaw sterowania i rozwiązujemy pierwsze zadania. Prawdziwa gra rozpoczyna się dopiero po dotarciu do stołecznego miasteczka. Tam otrzymujemy pierwsze poważniejsze zadanie w postaci… zebrania robaków służących jako przynęta na ryby. No cóż, każdy przyszły szeryf od czegoś zaczynał.

Jednym z naszych głównych celów w grze Dino Storm jest zostanie szeryfem miasta. Jednak tego zaszczytu mogą dostąpić wyłącznie najbardziej zasłużeni mieszkańcy Dinoville. Zanim dojdziemy do tego etapu czeka nas wiele roboty. Mieszkańcy miasteczka będą mieli dla nas setki zadań, a w terenie czekają na nas bandyci, dinozaury, inni gracze i wiele przygód.Dino Storm to bardzo dynamiczna gra, jej świat cały czas się zmienia. Jeżeli czujemy się na siłach możemy spróbować kontrolować kluczowe budynki takie jak obozy z zaopatrzeniem, posterunki czy kopalnie złota. Jednak musimy się przygotować na to, że będziemy musieli ich bronić przed innymi rządnymi sławy i złota kowbojami. W pojedynkę może być ci ciężko, dlatego pomyślano o klanach. Możesz dołączyć do już istniejącego klanu lub założyć własny. Razem z przyjaciółmi skuteczniej zadbacie o własne interesy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz