sobota, 16 lutego 2013

Redstone Ore: Lampka inspirowana Minecraft'em

Lampa Redstone Ore inspirowana Minecraftem
ThinkGeek dysponuje przeogromnym wachlarzem produktów nawiązujących do znanych filmów, seriali czy gier. Tak się składa, że w zasobach tego sklepu znajduje się dość interesująca lampka inspirowana Minecraft’em.

Lampa Redstone Ore to oficjalny, licencjonowany produkt. Obudowa lampy została wyprodukowana z tworzywa ABS zaś w środku znalazło się miejsce na energooszczędne diody LED. Lampkę zapala się poprzez dotknięcie i może ona świecić w 3-stopniowej skali. Dotknij raz a będzie świecić słabo, dotknij drugi raz a zaświeci nieco mocniej, dotknij trzeci a rozbłyśnie pełnią mocy. Czwarte dotknięcie wyłączy lampkę. Zresztą, zobaczcie jak działa.

Redstone Lamp: Animacja pokazująca zasadę działania

Lampka Redstone zasilana jest dwoma bateriami AA. Jej projekt wpisuje się w kwadrat o boku 7,6 cm. Ile kosztuje? 24,99 dolara amerykańskiego co według aktualnego kursu daje nam 78,15 złotego. Lampkę możecie zobaczyć również tutaj: http://www.thinkgeek.com/product/eea7/

Do graczy Minecraft’a: Ciekawa była by konstrukcja zbudowana z tych kosteczek, chociażby z jednego stack’u (64 sztuki). Ścianka działowa z indywidualnie dostrajanym natężeniem światła w poszczególnych segmentach? Czy może macie inne pomysły?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz