poniedziałek, 18 lutego 2013

15 najpopularniejszych gier komputerowych w historii

Diablo 3: najszybciej sprzedającą się gra komputerowa w historii
Tak, mam dla was kolejne podsumowanie. Nie pierwsze i nie ostatnie. Tym razem prezentuję coś na co mogli czekać gracze komputerowi: najpopularniejsze gry komputerowe w całej historii, ścisłą piętnastkę, gry które sprzedały się w więcej jak 5 milionach kopii.

Mam nadzieję, że ten ranking będzie dla was czynnikiem mobilizującym do wypróbowania gier które na stałe zapisały się w historii branży. Czy można uznać, że w tytuły dostępne w podsumowaniu wręcz trzeba zagrać? O tym już zadecydujecie sami. Tymczasem zapraszam do przeczytania rankingu najpopularniejszych gier komputerowych. Zacznijmy od miejsca 15.

15. SimCity 3000 – Gra wydana w 1999 roku rozeszła się w ponad 5 milionach egzemplarzy.

14. StarCraft II: Wings of Liberty – 2010 rok i 6 milionów kopii.

13. The Sims 2: Pets – 2006 rok i 6 milionów kopii.

12. Myst – 1993 rok i 6 milionów kopii.

11. Guild Wars Prophecies – 2005 rok i 6,5 miliona kopii.

10. Half-Life – 1998 rok i 9,3 miliona kopii.

9. Minecraft – 2011 rok i 9,4 miliona kopii. Gra w dalszym ciągu rozwijana i sprzedawana. Biorąc pod uwagę prędkość z którą sprzedają się kolejne kopie gry można zakładać, że jeszcze w pierwszej połowie 2012 roku sprzedaż Minecraft’a na PC przekroczy 10 milionów egzemplarzy.

8. World of Warcraft – gra wydana w 2004 roku. Biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych kopii wersji podstawowej i dodatków przyjmuje się, że około 10 milionów osób jest właścicielami pełnej wersji gry.

7. The Sims 3 – gra wydana w 2009 roku sprzedała się w 10 milionach egzemplarzy.

6. The Elder Scrolls V: Skyrim – gra wydana stosunkowo niedawno, w 2011 roku. Sprzedała się nakładem 10 milionów kopii.

5. Diablo 3 – jedna z najszybciej sprzedających się gier komputerowych w historii. Tytuł wydany w 2012 rok zdecydowało się kupić 11 milionów osób.

4. StarCraft – liczby mówią same za siebie, jak na razie to właśnie pierwsza odsłona StarCraft’a (wydana w 1998 roku) zrobiła największą furor. Nie zapominajmy jednak, że druga część serii wciąż jest w sprzedaży.

3. Half-Life 2
Half-Life 2: okładka gry z miejsca 3

Half-Life to legendarna seria. Obie części gry znalazły się w Top 10 najpopularniejszych gier komputerowych w historii. Jeżeli lubisz strzelanki w klimatach science-fiction to przygody Gordona Freemana, głównego bohatera gry, powinny przypaść ci do gustu. Na koniec trochę statystyk: gra wydana w 2004 roku sprzedała się w 12 milionach egzemplarzy.

2. The Sims
The Sims Complete Collection: okładka kompletnego wydania gry z miejsca 2

Gra której celem jest pokierowanie życiem naszego wirtualnego alter ego została wydana w 2000 roku. Po dziś dzień znalazła około 16 milionów nabywców. W kolejnych latach były wydawane dodatki urozmaicające życie Sima: meble, zwierzaki a nawet magię.

1. The Sims 2
The Sims 2: okładka najpopularniejszej gry komputerowej w historii

No i dotarliśmy do pierwszego miejsca, a tu czeka na nas druga część gry The Sims. Gra umożliwiająca sterowanie życiem wirtualnych ludzi została wydana w 2004 roku i znalazła około 20 milionów nabywców. Na sprzedaż The Sims 2 duży wpływ miało wprowadzenie trójwymiarowej grafiki i doświadczenia użytkowników z poprzednią częścią gry.

Gdy spoglądam na pierwszą 10 najpopularniejszych gier komputerowych w historii muszę przyznać, że są tytuły w które nie miałem okazji pograć. Tymi grami są Half-Life oraz Half-Life 2. A jak tam kwestia ta ma się u was? W które gry z rankingu graliście a w które nie? Z którymi grami wymienionymi wyżej macie najlepsze wspomnienia?

2 komentarze:

  1. Na pewno z The Elder Scrolls V: Skyrim :) Ale patrząc na klasykę to popularne Simsy też miło wspominam.

    OdpowiedzUsuń
  2. No widzę tutaj naprawdę kilka fajnych tytułów. Co do 1 miejsca to mi osobiście jednak bardziej się podobało The Sims niż The Sims 2. Jakoś nie mogłem się zbytnio przestawić do tej nowej grafiki.

    OdpowiedzUsuń