poniedziałek, 14 marca 2011

Minecraft: informacje o grze

Jak możemy przeczytać w internetowej encyklopedii wikipedia: Minecraft jest sandboksową grą komputerową, która pozwala graczowi budować konstrukcje z kostek w świecie 3D. Autor gry wpadł na pomysł jej stworzenia po zetknięciu z Infiniminer, jednak inspirował się także grami: Dwarf Fortress, Dungeon Keeper.

Tak więc w tej grze zostajemy przeniesieni do losowo wygenerowanego świata składającego się z klocków. jedne klocki robią za ziemię, drzewa, liście, skały i temu podobne podczas gdy inne za ciecze - woda oraz lawa. Kanciaste są tu domki budowane przez graczy, rośliny, sprzęt a nawet zwierzęta (kury, krowy, świnie).

Dziś w sieci natknąłem się na dwa bardzo dobre opisy gier jakie w sposób pełny dają znać czym jest ta gra typu sandbox. Opis gry Minecraft - tam znajdziecie wiele ciekawych informacji o sprzedaży gry, tajemnicach Minecrafta i dziennych zarobkach autora gry. Natomiast Minecraft hit roku 2010 zapozna was z tym dlaczego ta płatna gra komputerowa została objawieniem poprzedniego roku i z imprezy Game Developers Conference wyjechała z tytułem dla najlepszej gry niezależnej.

Zachęcam do czytania oraz pozostawiania po sobie komentarzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz